Skip to content
  • Strona główna
  • Zioła
  • O mnie

zapalenie wątroby typu b

  • Bylica piołun

    To bardzo gorzkie ziele o charakterystycznym zapachu, zwane jest także panieńskim lub psią rutą. Kojarzony jest często z wytwarzaniem wysokoprocentowego alkoholu z udziałem piołunu o nazwie absynt. Piołun stosowany był w medycynie ludowej już od stuleci, m.in. na dolegliwości pokarmowe oraz kobiece. Istotną kwestią jest w jego przypadku dawkowanie, ponieważ zawarty w olejku eterycznym tujon jest substancją trującą. Surowcem leczniczym jest ziele piołunu.

  • Rzepik pospolity

    W gwarze ludowej nazywany także parzydłem lub zielem wątrobowym, ze względu na swoje antyseptyczne i silnie oczyszczające właściwości lecznicze. Obecnie jest pospolicie występującym i jednym z najstarszych ziół stosowanych na polskich ziemiach. Rzepik jest także wykorzystywany w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej oraz zalecany jest mówcom i śpiewakom w celu utrzymania prawidłowej emisji głosu i wzmocnienia górnych dróg oddechowych. Surowcem leczniczym jest jego ziele. Inną odmianą wykorzystywaną w lecznictwie jest rzepik wonny, który także posiada właściwości przeciwutleniające.

Wróć do listy

Siła działania

silne
znaczące
pomocnicze
nieznaczne

kontakt:

mateusz.hausman@perperuna.net
Design: Weronika Marcinowska

perperuna:

strona główna zioła o mnie bibliografia

Informacje przedstawione na stronie nie są pisane przez lekarzy i specjalistów. Mają charaker informacyjny i nie stanowią fachowej porady medycznej. Wszelkie rady i informacje znajdujące się na stronie, stosowane są na własną odpowiedzialność i powinny być wcześniej skonsultowane z lekarzem.

do góry